time

Çalışma Saatleri 09:00 - 20:00

phone

Telefon 0 374 217 56 73

FAYDALI BİLGİLER


Kediler Hakkında Faydalı Bilgiler
Küçük yaşlarda yavru kediyi nasıl beslemeliyiz beslenme nasıl olmalıdır? 1-güvenilir bir kedi mama markası kullanmak gerekir. 2-Kedinizin su ve mama kablarını temiz tutmanız gerekmektedir. 3-Kedilerinize bayat mama vermemelisiniz hatta gün içinde az az aroması kaçmadan mama takviye etmekte fayda vardır. 4-Ev besini ile besleyen hasta sahipleri tavuk kemikleri ve balık kılçıklarını muhakkak ayıklayınız. 5-kedinizin gıdalarını oda ısısında verilmesi gerekmektedir. 6-Kedinizin mama kabında kalan mamayı tekrar vermeyiniz. 7-Kedinizin yemek yemesini denetleyerek aşırı kilo almasını engellemeniz gerekir. 8-Isıtılmış yemekleri buzdolabınıza koymayınız. 9-Kedinizi başka hayvanlar ve köpekler için hazırlanmış olan mamalarla beslemeyiniz. 10-Kediniz 24 saatten beri ... Devamı.
Köpekler Hakkında Faydalı Bilgiler
Köpekler Hakkında Faydalı Bilgiler Köpekler için ilaçlar oldukça önem arz eden bir konudur. Köpeğinizin ölümüne kadar sağlıklı ve hareketli bir köpek olmasını istiyorsanız kendi sağlığınız kadar onunkine de dikkat etmelisiniz. Köpeklerde ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı bir çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Kullanılan aşılar ve vitamin destekleri köpeğinizin sağlığının temelini oluşturmaktadır. Parazit hapları, antibiyotikler, ateş düşürücü ilaçlar ve ağrı kesiciler bunlara örnek teşkil etmektedir. Hastalıkların tedavisinde kullanılacak olan aşılar köpeğinizi koruyabileceği gibi sizleri de koruyacaktır. Bu tarz aşıları kullanmadan önce profesyonel yardım olan veterinerlere danışmalı ve onların kontrolünde ... Devamı.
İnekler Hakkında Bilgiler
-İnekler sosyal hayvanlardır.Sürüler halinde gezerler.Ve aynı insanlar gibi arkadaşlık kurarlar. -İnekler kırmızı-yeşil renk körüdür.Boğa güreşinde  boğayı kızdıran , kırmızı renk değil.Matadorun yaptığı hareketlerdir. -İneklerin kalbi dakikada  60-70  kez atar. -İnekler ,düşük ve yüksek frekanstaki sesleri insanlardan daha iyi duyar.Sesi algılayabildiği frekans aralığı insanlardan geniştir. -Ortalama bir inek 544 kilogram ağırlığında gelir. -İneklerin ortalama vücut sıcaklığı 38.6 santigrat derece olup sabittir. -Ortalama bir inek dakikada  50 kez çiğneme hareketi gerçekleştirir. -Ortalama bir inek günde 14 defa oturup,ayağa kalkar. -Ortalama bir inek çenesini günde 40.000 kez hareket ettirir. -İnekler çimleri ısırmaz,onları ... Devamı.

E-Bülten

BoluWebOnline Web Site Kurulum Hizmetleri